Przejdź do:
Jak dbać o siebie w czasie kwarantanny?
27 maj 2020
Czas kwarantanny jest specyficznym okresem w obecnej rzeczywistości. U wielu ludzi sytuacja związana z epidemią, izolacja społeczna i niebezpieczeństwo zarażenia wirusem budzi negatywne emocje i strach. Jeszcze nie wiadomo, jaki to ostatecznie będzie miało wpływ na psychikę każdego z nas, dlatego warto, abyśmy o siebie dbali i stale obserwowali stan naszego zdrowia.
Powolny powrót do normalności? Zmiany w obostrzeniach od 18 maja
18 maj 2020
Wyłączając Śląsk, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się być coraz stabilniejsza. Wzrasta liczba osób, które pokonały koronawirusa, a ilość nowych zakażeń powoli zwalnia. W związku z tymi optymistycznymi wskaźnikami, od dzisiaj (18.05) wchodzi w życie kolejny etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostaną m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje. Zmiany dotyczą także edukacji, obiektów sportowych i transportu.
Choroby przewlekłe a koronawirus. Jak dbać o zdrowie w czasie pandemii?
13 maj 2020
Koronawirus nie zwalnia, a my nadal nie możemy czuć się bezpiecznie. Najbardziej zagrożone są osoby, które chorują przewlekle i one przede wszystkim powinny stale monitorować parametry określające stan ich zdrowia. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, nadal powinniśmy izolować się od innych ludzi, dbać o higienę, zakrywać nos i usta oraz obserwować, w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm. Warto zapisywać pomiary związane z chorobami przewlekłymi tak, aby móc je wygodnie (zdalnie) pokazać lekarzowi.
Nowa normalność – co wolno, a co nie po 4 maja
06 maj 2020
Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, niektóre kraje powoli zmniejszają restrykcje związane z życiem codziennym i etapami odmrażają gospodarkę. Również w Polsce w kolejnych turach znoszone są niektóre obostrzenia. Sprawdźmy, co wolno, a co nie po wprowadzonych 4 maja zmianach.